Скрізь розповсюджено здавати аналіз глюкози натще для виключення цукрового діабету. Так, це важливий аналіз для моніторингу стану вашого вуглеводного обміну, але це не є достатнім. Разом з ним, зазвичай, ще здається глікозильований гемоглобін, тобто середній рівень глюкози за квартал (за три місяці). Проте, і результатів двох цих показників замало, щоб казати про наявність чи відсутність порушень вуглеводного обміну.
Якщо ви отримали результати аналізів на глюкозу натще і вони в межах референтних значень лабораторії, але в вас підвищений апетит, надмірна вага переважно в зоні живота, яку важко скинути, хочеться солодкого, перепади настрою, зниження працездатності, хронічна втома, можуть бути наявні маленькі папіломи на тілі і потемніння шкіри в місцях тертя?
Ви розгублені і не знаєте, куди вам податись?
Вам необхідно відвідати ендокринолога, оскільки вище перелічене є симптомами ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНОСТІ, яка є патогенетичною ланкою розвитку порушення толерантності до глюкози.
Це один з варіантів порушення вуглеводного обміну, коли рецептори на клітинах, куди має потрапити глюкоза, стають низько чутливими до інсуліну, тобто до гормону, що відповідає за транспорт глюкози в клітини.
Таким чином, відбувається наступне: рецептори низько чутливі або не чутливі – глюкоза в клітину не надходить – поступає сигнал в підшлункову, щоб збільшити продукцію інсуліну – він знову виділяється, знову діє на рецептори, але вони його « не відчувають».
Що ми бачимо в аналізах?
Глюкоза натще зазвичай нормальна, а от після харчового навантаження, тобто після прийому їжі через 2 години, якщо взяти кров на аналіз глюкози, ми виявимо підвищення її рівня більше, ніж 7.8! це буде прямим доказом інсулінорезистентності – ПОРУШЕННЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ ДО ГЛЮКОЗИ.
Цей стан, як і порушення глікемії натще ( коли цукор натще підвищений, а через дві години нормальний ), є ПЕРЕДДІАБЕТНИМИ СТАНАМИ!
Вони потребують дієтичних інтервенцій, а в певних випадках і медикаментозної підтримки.
Якщо ви маєте наявні симптоми, або ніколи не перевіряли стан вуглеводного обміну і маєте надмірну вагу, це привід , щоб звернутись до ендокринолога і з’ясувати чи є саме в вас порушення обміну вуглеводів.