Атрофічний вагініт

Атрофічний вагініт- це симптомокомплекс, який обумовлений зниженням рівня естрогену у вікових жінок в періоді постменопаузи. Зниження концентрації гормонів призводить до атрофії, стоншення слизової оболонки піхви, просвіт якої зменшується, його складки розгладжуються, виникає сухість, свербіж, запалення, больові відчуття при статевих контактах.

Часто виникають наступні симптоми

– часте сечовипускання

– свербіж, сухість, печіння, дискомфорт всередині піхви

– почервоніння, набряк

– може перебігати безсимптомно.

Згідно даних статистики, до 10% жінок в постменопаузі або менопаузі відчувають прояви атрофічного вагініту. Найчастіше, жінки уникають сексуальних контактів, що призводить до ще більшого зниження рівня естрогенів і стоншення слизової. Виникає порочне коло, захворювання посилюється. Атрофічний вагініт діагностується за даними анамнезу, гінекологічного огляду, мікробіологічного, цитологічного досліджень.

Методи лікування

Лікування цього захворювання спрямовано на відновлення епітелію піхви та зниження частоти рецидивів. Зазвичай призначаються гормональні препарати, комплекси полівітамінів. Лікарські засоби покращують обмінні процеси в слизовій та відновлюють епітелій. Схема лікування атрофічного вагініту в клініці відновлення здоров’я Likarium розробляється індивідуально для конкретної пацієнтки, враховуючи її вік, гормональний фон, загальний стан здоров’я. Такий підхід дозволяє нам досягти бажаних клінічних результатів.